вибухостійкість пластикових вікон

Стійкість до вибуху пластикових вікон

Чому вибухостійкі вікна так важливі?

У сучасних умовах війни вибухостійкість вікон і склопакетів перестала бути просто додатковою опцією – це вимога часу для забезпечення безпеки людей.

У разі вибуху, ударна хвиля є основною причиною поранень і смертей. Вона може призвести до руйнування будівель, у тому числі пластикових вікон, що може спричинити викид осколків скла. Осколки скла є одними з найнебезпечніших елементів вибуху, оскільки вони можуть рухатися з великою швидкістю і завдати серйозних травм.

Вибухостійкі вікна та склопакети здатні протистояти ударній хвилі і не розбиватися. Це допомагає запобігти травмам людей, які перебувають усередині будівлі.

стійкість склопакетів до ударної хвилі

Які типи вибухостійких вікон та склопакетів існують?

Відповідно до ДСТУ EN 13123-1:2006, вікна та склопакети поділяються на п’ять класів вибухостійкості:

  • EXR1 (NS) – вікна, які витримують вибух 3 кг тротилу на відстані 5 метрів без утворення осколків зі зворотного боку.
  • EXR2 (NS) – вікна, які витримують вибух 3 кг тротилу на відстані 3 метрів без утворення осколків зі зворотного боку.
  • EXR3 (NS) – вікна, які витримують вибух 12 кг тротилу на відстані 5,5 метрів без утворення осколків зі зворотного боку.
  • EXR4 (NS) – вікна, які витримують вибух 12 кг тротилу на відстані 4 метрів без утворення осколків зі зворотного боку.
  • EXR5 (NS) – вікна, які витримують вибух 20 кг тротилу на відстані 4 метрів без утворення осколків зі зворотного боку.

Які матеріали використовуються і як перевірити, чи є вікна та склопакети вибухостійкими?

Для виготовлення вибухостійких вікон та склопакетів використовуються міцні матеріали, які здатні протистояти ударній хвилі. До таких матеріалів відносяться:

  • Алюмінієві профілі. Алюміній має високу міцність на розрив і стійкість до корозії.
  • Пластикові профілі. Пластикові профілі також мають високу міцність на розрив, але вони менш стійкі до корозії, ніж алюмінієві.
  • Склопакети з ударостійким склом. Ударостійке скло виготовляється з декількох шарів скла, які склеєні між собою спеціальною плівкою. Плівка утримує уламки скла разом у разі руйнування.

Вибухостійкість вікон та склопакетів визначається в лабораторії за допомогою спеціального обладнання. Випробування проводять за методикою, визначеною ДСТУ EN 13123-1:2006.

Вибухостійкі вікна та склопакети є важливим засобом забезпечення безпеки людей у разі вибуху. Вони допомагають запобігти травмам, які можуть виникнути внаслідок ураження осколками скла.

При виборі вибухостійких вікон та склопакетів важливо враховувати клас вибухостійкості, який відповідає конкретному ризику вибуху.

надійні вікна під час вибухів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *